24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Służba nie drużba. Jak mijają święta w pracy?

Świątek, piątek...

Straż pożarna jest w gotowości nieustannie 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Podobnie policja i służba zdrowia. Zawodów pracujących w święta jest jednak znacznie więcej. Także ten, który dziś jest najbardziej zapracowany...

– Ubieramy choinkę, przygotowujemy potrawy, będziemy się dzielić opłatkiem – opowiada st. kpt Rafał Goliszek ze Straży Pożarnej w Lublinie.

W święta strażacy pracują i spędzają ich z rodziną, ale na służbie. Jak mówią, jedyne pocieszenie jest takie, że w podobnej sytuacji znajduje się więcej osób.

Policjanci także na służbie. – Żony przyzwyczajone, gorzej z dziećmi. Trudniej im wytłumaczyć, no ale niestety dzień trzeba spędzić w pracy – przyznaje Marcin Kowalski Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Bez szampana

Będzie więc opłatek z kolegą z na służbie. Gorzej w Sylwestra, o lampce szampana można zapomnieć.

Polacy zbyt wiele jedzą i piją jednak już od Wigilii. Dobrze wiedzą o tym lekarze i pielegniarki z oddziałów ratunkowych.

Zawodów pracujących w święta jest znacznie więcej. Ze wszystkimi, łączymy się w bólu i my dziennikarze. Zawsze warto wszak wiedzieć, co się dzieje na świecie.

(„24 godziny”)

dziennikarze

policja

wigilia

służba zdrowia

święta

boże narodzenie

praca

straż pożarna

Redakcja 24 godziny
date_range 24 grudnia 2016 schedule 20:10