24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Śledczy przeprowadzili sekcję zwłok Magdaleny Ż.

W sprawie ciągle mnożą się znaki zapytania

Zwłoki zmarłej w Egipcie Magdaleny Ż. w miniony czwartek zostały przetransportowane do Polski. Samolot ze zwłokami 27-latki wylądował na warszawskim Okęciu, następnie zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej do Wrocławia, gdzie w piątek przeprowadzono ich sekcję.

Kompletne wyniki pierwszej sekcji przeprowadzonej w Kairze będą znane w weekend. Przyczyny śmierci 27-latki bada specjalny zespół w jeleniogórskiej prokuraturze okręgowej. Zakładanych jest kilka wersji wydarzeń. Wokół sprawy pojawiają się nowe wątki i pytania m.in. o narkotyki, zaburzenia psychiczne kobiety oraz handel ludźmi, na które nikt nie potrafi jasno odpowiedzieć.

Czytaj także: Magdalena Ż. ofiarą handlu ludźmi? Detektywi przekazują dane policji

27-letnia Magdalena Żuk wyleciała z kraju do egipskiego kurortu Marsa-Alam 25 kwietnia. Wakacje miała spędzić z chłopakiem, ale jego paszport nie był ważny tak długo, jak wymaga tego Egipt. Od początku stan kobiety pogarszał się systematycznie. W końcu po dwóch dniach Magda Ż. trafiła do szpitala. Polka zmarła 30 kwietnia w szpitalu w Hurghadzie, gdzie została przewieziona po tym, jak miała wyskoczyć z okna sali położonej na pierwszym lub drugim piętrze szpitala w Marsa-Alam.

(„24 godziny”, SE.pl)

egipt

szpital

zwłoki

Magdalena Ż.

sekcja

Redakcja 24 godziny
date_range 19 maja 2017 schedule 20:52