24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Śląski „Tulipan” trafi za kraty?

Wykorzystane kobiety szukają oszusta

Wybierał kobiety samotne i po przejściach. One potrzebowały pomocy, on im tę pomoc oferował. Ale naprawienie samochodu, laptopa, zrobienie prawa jazdy czy pomoc w leczeniu córki kosztuje, więc panie płaciły. Do czasu. Teraz Adam T. z Zabrza może trafić do więzienia.

 Jeszcze kilka tygodni temu nie miały ze sobą nic wspólnego. Teraz trzymają się razem, bo wszystkie spotkały tego samego mężczyznę. Znajomość zaczynała się podobnie.

– On opowiadał o sobie, ja opowiadałam o sobie. Sprawiał wrażenie faceta na poziomie, który dużo w życiu osiągnął, który jest dobry, pomaga, więc również mnie chciał pomóc – mówi „24 godzinom” pani Wioletta.

Mężczyzna miał pomóc w wielu sprawach, m.in. w naprawie auta. Wziął prawie2,5 tys. zł na części. Samochodu jednak nie naprawił, zamiast tego podrobił umowę i go sprzedał.

Podobnie mężczyzna wykorzystywał panią Anetę i Barbarę. Na szczęście kobiety w porę przejrzały na oczy i zerwały znajomość. – Wtedy zaczął krzyczeć na mnie, że co to jest za miłość, że on tyle dla mnie zrobił – wspomina pani Wioletta. – Później dostałam od niego jeszcze kilka SMS-ów, że on się powiesi, że go oszukałam – dodaje Barbara.

Pokrzywdzonych 10, a może więcej

W końcu kobiety poszły na policję i do prokuratury. Tam okazało się, że mężczyzna jest już dobrze znany. Był karany za przywłaszczenie mienia. Niedługo stanie przed sądem, bo niemal gotowy jest już akt oskarżenia w sprawie, w której pokrzywdzona jest pani Wioletta.

Adam T., przyznał się już do przywłaszczenia samochodu i innych rzeczy pokrzywdzonej i złożył wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy.

To może nie być jedyny wyrok oszusta, bo już wiadomo, że pokrzywdzonych kobiet jest około 10. Prokuratura apeluje do osób, które zostały pokrzywdzone, żeby same zgłosiły się do prokuratury rejonowej w Sosnowcu, bądź tamtejszej policji.

(„24 godziny”)

tulipan

Śląsk

Sosnowiec

oszust

Redakcja 24 godziny
date_range 3 grudnia 2016 schedule 20:54