24h online
Śląsk: uprawiali marihuanę na dwupoziomowej plantacji źródło: Policja

Śląsk: uprawiali marihuanę na dwupoziomowej plantacji

Plantatorzy usłyszeli już zarzuty

Nawet 12 milionów złotych – tyle mogli zarobić producenci, którzy uprawiali marihuanę na dwupoziomowej plantacji w jednym z budynków przemysłowych w miejscowości Chybie na Śląsku. W żniwach, przeszkodzili im funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Po kilkumiesięcznym śledztwie policjantom udało się wytropić posesję na której mieściła się plantacja.

Na dwóch piętrach posadzono blisko 2,5 tys. krzewów konopi indyjskich. Zabezpieczono również 65 kilogramów suszu gotowego do sprzedaży.

Czytaj także: Sprzedali prawie 700 kg narkotyków! Wpadli w ręce policji

Skala procesu wymagała od plantatorów specjalnej infrastruktury – budynek wyposażony był w kompleksowy system nawadniający, specjalne oświetlenie, wentylację, regulatory wilgotności oraz urządzenia monitorujące wzrost roślin. Całość wyposażenia była zasilana w nielegalny sposób przez przyłączenie energetyczne o mocy kilkunastu tysięcy wolt, które mogło stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców.

Trzem plantatorom postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania znacznych ilość narkotyków. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(„24 godziny”)

cbśp

policja

plantatorzy

narkotyki

marihuana

Redakcja 24 godziny
date_range 16 czerwca 2017 schedule 12:35