24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Skoczy 48 razy ze spadochronu dla potrzebujących

Psycholog Tomasz Kozłowski w „Tu i teraz”

48 skoków spadochronowych w jeden dzień? Tomasz Kozłowski dokona tego wyczynu już 21 czerwca w Kazimierzu Biskupim koło Konina. Co więcej, każdy skok psycholog zadedykuje komuś, kto potrzebuje wsparcia. – Jeżeli coś mogę zrobić dzisiaj, to nie ma co tego odkładać – mówił gość „Tu i teraz” w Nowa TV.

– Pomyślałem, żeby dać ludziom takie przesłanie, żeby nie czekać na okrągłe daty czy jakiekolwiek wydarzenie. Jeżeli ktoś chce rzucić palenia, to po prostu musi rzucić palenie, jeśli ktoś chce zmienić pracę, to musi po prostu zmienić pracę – Tomasz Kozłowski, psycholog i skoczek spadochronowy.

– Droga na Everest zaczyna się wtedy, kiedy łapiemy za klamkę i idziemy pobiegać, żeby się przygotować – podkreślił.

Akcja polega na tym, że skoki, których łącznie będzie 48, można sponsorować, przeznaczając tym samym pieniądze na pomoc potrzebującym. Kozłowski zdradził, ze sam wykupił swój 10. skok, przeznaczając 10 tys. zł na Dom Dziecka w Bolesławcu, natomiast jego 15-letni syn jest właścicielem pierwszego skoku, na który przeznaczył własne oszczędności i zbiera pieniądze na aukcji w mediach społecznościowych.

Czytaj także: 13-letnia Julia coraz bliżej operacji. Zbiórka trwa!

Jak zaznaczył psycholog, akcja ma pomóc osobom, które są w trudnej sytuacji. Są jeszcze skoki, które czekają na swojego bohatera. – Chodzi nam o to, żeby to była osoba, która naprawdę tego potrzebuje, która jest zależna od innych, np. samodzielnie się nie porusza. Zgłaszają się osoby, które mają np. glejaka czy czekają na operację serca, ale też takie, które mają takie trudności jak każdy z nas – podkreślił śmiałek i dodał, ze nie wszystkim może pomóc.

A dlaczego zdecydował się na wyczyn w tym roku? – Jeżeli coś mogę zrobić dzisiaj, to nie ma co tego odkładać – wyjaśnił.

Więcej o projekcie na polakpomaga.pl/kampania/skok-1

(„Tu i teraz”)

Tomasz Kozłowski

Tu i teraz

pomoc

skok ze spadochronu

akcja

psycholog

joanna dunikowska

Redakcja 24 godziny
date_range 28 kwietnia 2017 schedule 10:07
Ryszard Kalisz: cały system zawiódł
Były szef MSWiA o działaniach po tragicznych nawałnicach

– Państwo PiS-owskie nie zdało egzaminu – tak Ryszard Kalisz komentował działania po gwałtownych nawałnicach, które w ostatnich dniach przeszły przez Polskę. W ocenie byłego szefa MSWiA „cały system zależny od najwyższej władzy politycznej zawiódł”. – To była nawałnica nieporównywalna z niczym innym, co mieliśmy w Polsce – dodał gość Jarosława Kulczyckiego na antenie Nowa TV.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 sierpnia 2017 schedule 09:05