24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Skarbnik Watykanu oskarżony o pedofilię

To bliski współpracownik Franciszka

Bliski współpracownik papieża Franciszka został oskarżony o wielokrotne molestowanie seksualne. Policja nie ujawniła wieku domniemanych ofiar oraz tego, kiedy mogło dojść do zarzucanych kardynałowi czynów. To najwyższy rangą watykański urzędnik, któremu postawiono takie zarzuty.

Australijski kardynał George Pell jest prefektem Sekretariatu ds. Ekonomii, czyli odpowiednikiem ministra finansów w Watykanie.

W 2016 roku było o nim głośno z powodu zarzutów o tuszowanie pedofilii w Kościele w swoim kraju.

Czytaj także: „Funkcja opiekuńcza państwa niestety zawodzi”

W czwartek policja ze stanu Wiktoria, gdzie Pell był księdzem w latach 70., poinformowała o zarzutach, które zostały sformułowane przeciwko duchownemu na podstawie zeznań więcej niż jednej osoby. Ma on się tam stawić 18 lipca.

Sam kardynał twierdzi, że oskarżenia mają na celu zniszczenie jego reputacji i stanowczo zaprzecza zarzucanym mu czynom. Obecnie papież wysłał swojego współpracownika na urlop.

(„24 godziny”)

papież

Kościół

pedofilia

watykan

kardynał

Redakcja 24 godziny
date_range 29 czerwca 2017 schedule 14:32
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07