24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Skaczą i biegają dla Korei Północnej

Narodowy Dzień Sportu

Nieważne: lubisz czy nie, w Korei Północnej musisz ćwiczyć. W narodowym Dniu Sportu biegają wszyscy, z ministrami innymi personami państwowej administracji na czele.

– Dzisiaj odbywają się publiczne wydarzenia sportowe w wielu miejscach w stolicy – opowiada Hong Song Hyon, dyrektor sportowy Generalnej Federacji Związków Zawodowych.

Największa impreza odbywa się na placu Kim Il Sunga, gdzie udział w różnych rozgrywkach sportowych biorą ministrowie i przedstawiciele państwowych instytucji.

Można się śmiać, ale patrząc na tężyznę fizyczną Polaków, warto się zastanowić, czy podobne święto nie przydałoby się nad Wisłą. Oczywiście przy bardziej sprzyjającej aurze.

Więcej w materiale wideo „24 godzin” Nowa TV.

(„24 godziny”)

sport

dzień sportu

korea północna

korea

Redakcja 24 godziny
date_range 9 stycznia 2017 schedule 21:25
Wielkie odliczanie przed 29. Letnią Uniwersjadą!
Sportowcy z Polski liczą na kolejne medale

Radość kibiców po sukcesach polskich lekkoatletów w Londynie jeszcze trwa, a już za moment mogą być nowe powody do świętowania. Przed nami kolejna wielka impreza sportowa, która może zakończyć się równie spektakularnie. W Tajwanie za dwa dni rusza 29. Letnia Uniwersjada. W Azji już jest 180-osobowa reprezentacja naszych sportowców. Wystartują łącznie w 14 dyscyplinach.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 sierpnia 2017 schedule 16:55