24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Silny wiatr i ulewny deszcz. Bilans po burzach

Straż miała pracowity weekend

Burze, które przetoczyły się w niedzielę nad Polską, wyrządziły mnóstwo szkód. Strażacy wyjeżdżali na akcje prawie tysiąc razy! Nie ma informacji o poszkodowanych osobach.

Żywioł szalał nad Polską w ciągu poprzedniej doby. W wyniku ulewnego deszczu doszło do wielu podtopień, przy których pomagali strażacy. Zalane były piwnice, tunele, ulice. Funkcjonariusze usuwali też konary drzew, które powalił wiatr.

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak poinformował w poniedziałek, że łącznie straż wyjeżdżała do 980 akcji. – Ponad 500 spośród nich związanych było z intensywnym deszczem – powiedział.

Czytaj także: Zielona Góra pod wodą – ogromne straty po sobotniej ulewie!

Najwięcej podtopień było w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Z kolei wiatr wyrządził najwięcej szkód na Mazowszu i Śląsku.

Straż dodała, że nie ma osób poszkodowanych.

(pap.pl)

wiatr

nawałnica

burze

pogoda

Redakcja 24 godziny
date_range 24 lipca 2017 schedule 19:58
Ryszard Kalisz: cały system zawiódł
Były szef MSWiA o działaniach po tragicznych nawałnicach

– Państwo PiS-owskie nie zdało egzaminu – tak Ryszard Kalisz komentował działania po gwałtownych nawałnicach, które w ostatnich dniach przeszły przez Polskę. W ocenie byłego szefa MSWiA „cały system zależny od najwyższej władzy politycznej zawiódł”. – To była nawałnica nieporównywalna z niczym innym, co mieliśmy w Polsce – dodał gość Jarosława Kulczyckiego na antenie Nowa TV.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 sierpnia 2017 schedule 09:05