24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Silny mróz nie odpuszcza. 7 ofiar śmiertelnych

Miejscami -24 stopnie Celsjusza

W sobotę rano miejscami temperatura spadła do nawet -24 stopni Celsjusza. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że minionej doby w wyniku silnych mrozów zmarło siedem osób.

Minionej doby temperatura dochodziła do nawet -24 stopni Celsjusza w Katowicach czy Zakopanem.

Przypadki ofiar śmiertelnych zanotowano w województwach: lubelskim, pomorskim, dolnośląskim, podkarpackim, świętokrzyskim i mazowieckim. Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa od 1 listopada z powodu wychłodzenia organizmu zmarły 53 osoby.

W sobotę w ciągu dnia termometry będą wskazywać po -21 stopni Celsjusza w Zakopanem i Katowicach. Po -19 stopni Celsjusza w Przemyślu, Rzeszowie, Lublinie, Krakowie, Białymstoku, Suwałkach i Kielcach. Z koeli w Łodzi, Jeleniej Górze i Krakowie po -17 stopni Celsjusza.

Nieco cieplej, bo po -10 stopni Celsjusza termometry wskażą w Toruniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdańsku, Olsztynie. W Warszawie będzie -15 stopni, a po -6 stopni Celsjusza w Szczecinie, Koszalinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu i Olsztynie.

(RCB, pogodynka.pl)

mróz

pogoda

temperatura

bezdomni

wychłodzenie

rcb

Redakcja 24 godziny
date_range 7 stycznia 2017 schedule 21:17

Wysoka temperatura to powód do uciechy dla wszystkich, którzy wybierają się na urlop. Trzeba jednak pamiętać, że fala upałów, zwłaszcza ta przychodząca znienacka, może być bardzo niebezpieczna. Rekordowe temperatury paraliżują nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale też wiele instytucji.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 czerwca 2017 schedule 13:09