24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Wieje i pada w całej Polsce – setki interwencji straży

Marcowa aura daje się we znaki

Powalone drzewa, podtopione domy, zalane ulice, setki gospodarstw bez prądu – w ciągu ostatniej doby pogoda mocno dała się we znaki mieszkańcom wielu polskich miejscowości. Straż pożarna interweniowała setki razy, a silne podmuchy wiatru spowodowały utrudnienia w ruchu pociągów. Najgorzej było na południu Polski. Na poprawę pogody trzeba będzie poczekać.

Najbardziej wieje m. in. w Małopolsce, gdzie miało miejsce ponad 100 interwencji strażaków – poinformował st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.

Groźnie było też w Wielkopolsce, gdzie wiatr wiał z prędkością prawie stu kilometrów na godzinę. Wiele miejscowości zostało pozbawionych dostępu do prądu.

Pogoda dała się we znaki również w województwie lubuskim. W gminie Wschowa deszcz padał nieprzerwanie od środy. Woda zalała ulice, podwórza i łąki.

Czytaj także: Jak wytrwać w pracy na mrozie?

Nie ma zagrożenia powodzią, Polacy mogą się czuć bezpieczni – zapewnia Paweł Frątczak.

Na szybkie reagowanie gotowe są także jednostki morskie – silny wiatr przyczynił się do tego, że Bałtyk również jest niespokojny.

Mieszkańcy Bydgoszczy łapią się z kolei za głowę, że znowu zaskoczyła ich zima. Mieli już nadzieję, ze takie obrazki zobaczą dopiero w przyszłym roku. Jednak, jak zapewniają meteorolodzy, nic nie wskazuje na to, że biały puch się utrzyma. Podobno idzie ku wiośnie.

Marcowa pogoda utrzyma się przez najbliższe dni.

(„24 godziny”)

wiatr

deszcz

pogoda

zima

Redakcja 24 godziny
date_range 24 lutego 2017 schedule 20:38