24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Silne burze wyrządziły liczne szkody w całej Polsce

Tysiące domów bez prądu

Zerwane przewody trakcyjne, połamane drzewa, silne ulewy – to tylko część spustoszenia, jakie przyniosły kolejne gwałtowne burze, które przetoczyły się w niedzielę nad Polską. Najgorzej było w województwach: łódzkim, śląskim i mazowieckim. Są jednak dobre wiadomości – strefa burzowa opuści nas na jakiś czas.

Po niedzielnych burzach i wichurach bez zasilania było ponad sześć tysięcy gospodarstw domowych. W sumie odnotowano aż 134 interwencje straży pożarnej. W większości przypadków były to połamane drzewa blokujące przejazd, podtopienia budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Czytaj także: Jedna ofiara gwałtownych burz

Największe szkody nawałnice i burze spowodowały na Śląsku. W Zabrzu została zerwana trakcja tramwajowa, doszło do pożaru instalacji. Silny wiatr zrywał dachy, a na ulicach gromadziła się woda, powodując utrudnienia w ruchu drogowym.

(„24 godziny”)

zniszczenia

wiatr

deszcz

pogoda

burza

wichura

załamanie pogody

burze

Redakcja 24 godziny
date_range 5 czerwca 2017 schedule 11:43

Wysoka temperatura to powód do uciechy dla wszystkich, którzy wybierają się na urlop. Trzeba jednak pamiętać, że fala upałów, zwłaszcza ta przychodząca znienacka, może być bardzo niebezpieczna. Rekordowe temperatury paraliżują nie tylko codzienne funkcjonowanie, ale też wiele instytucji.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 czerwca 2017 schedule 13:09