24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Siła cyklonu przeraziła mieszkańców Australii

Na ulicy znaleziono rekina

Cyklon Debbie, który nawiedził we wtorek Australię, spowodował ogromne zniszczenia. Ulewne deszcze i wiatr o prędkości 270 km/h siały spustoszenie we wschodniej części kraju. W stanie Queensland tysiące ludzi pozostało bez prądu. Część mieszkańców musiała uciekać zostawiając swoje domy. Na ulicy zaś natrafiono na znalezisko, które potwierdza siłę żywiołu.

Cyklon zniszczył kurorty turystyczne, powalał słupy energetyczne i niszczył uprawy. Na zagrożonych terenach zamknięto szkoły, kopalnie i porty. W czwartek ulewy występowały wzdłuż całego wschodniego wybrzeża Australii. Podtopione zostały tereny gospodarcze. Władze zwróciły się do 40 tys. ludzi, aby opuścili swoje domy.

Czytaj także: Cyklon Debbie szaleje w Australii

Jednak potężna tropikalna burza nie była dla mieszkańców stanu Queensland w Australii tak przerażająca, jak martwy rekin, który został wyrzucony na jedną z ulic.

Zdjęcie rekina w internecie zamieściła australijska straż pożarna. Jak podają służby, dopiero obecność drapieżnej ryby na ulicy spowodowała, że mieszkańcy zaczęli słuchać komunikatów ostrzegawczych.

(„24 godziny”)

rekin

australia

cyklon

Redakcja 24 godziny
date_range 31 marca 2017 schedule 21:26