24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Sikorski pozwał Kaczyńskiego. „Domagam się, by stanął w prawdzie”

Powodem wypowiedzi nt. katastrofy smoleńskiej

Były szef polskiego MSZ pozywał do sądu prezesa PiS. Powodem są wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, w których nazwał postępowanie Radosława Sikorskiego po katastrofie smoleńskiej zdradą dyplomatyczną.

Radosław Sikorski w złożonym przez siebie pozwie żąda od Jarosława Kaczyńskiego przeprosin i wpłaty 30 tys. zł na rzecz organizacji społecznej Fundacja dla Polski. O swojej decyzji poinformował na Twitterze.

Prezes PiS w październikowym wywiadzie dla PAP stwierdził, że Sikorski jako minister spraw zagranicznych cofnął notę dyplomatyczną w sprawie uznania miejsca katastrofy smoleńskiej za eksterytorialne. W jego ocenie dopuścił się tym „zdrady dyplomatycznej”.

Były szef polskiej dyplomacji domaga się, by prezes PiS przyznał, że swoją wypowiedzią naruszył jego dobra osobiste „w postaci dobrego imienia, czci oraz godności”.

(se.pl)

 

katastrofa smoleńska

jarosław kaczyński

smoleńsk

kaczyński

radosław sikorski

sikorski

Redakcja 24 godziny
date_range 12 grudnia 2016 schedule 20:00
Robert Górski: sytuacja jest trochę gęstawa
Dlaczego warto śmiać się ze świata polityki?

– Czuję, że ludzie mają potrzebę trochę się pośmiać, bo sytuacja jest trochę powiedzmy gęstawa, jeszcze ten smog się na to wszystko się nałożył, jeszcze dni są coraz krótsze, także naprawdę - czasami trzeba się mocno wziąć w garść – przyznał w programie „Tu i teraz” Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju i odtwórca głównej roli w serialu „Ucho prezesa”.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 stycznia 2017 schedule 08:50