24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Sejmowa awantura okiem Adama Federa

Pinokio, Dżepetto i Shrek… kto jest kim?

Sejm odrzucił w piątek wniosek o wotum nieufności dla rządu premier Szydło. Przy tej okazji, posłowie i ministrowie wymienili w sali posiedzeń poglądy, co bardzo podniosło ciśnienie wielu z nich. Najciekawsze fragmenty debaty wyłuskał reporter „24 godzin” Adam Feder.

Wstawanie z kolan, bicie głową w parapet, Pinokio, Dżepetto – m.in. te motywy były obecne podczas piątkowej debaty towarzyszącej wnioskowi o wotum nieufności dla rządu premier Beaty Szydło. Wniosek został odrzucony – co nie zaskoczyło, zważywszy na sejmową arytmetykę – jednak politykom i tak towarzyszyły spore emocje.

Czytaj także: Adam Feder wziął pod lupę wyjątkowe pomniki

Adam Feder przyjrzał się osobliwym zarzutom, których dziś w Sejmie nie brakowało.

(„24 godziny”)

pis

sejm

adam feder

prawo i sprawiedliwość

beata szydło

Redakcja 24 godziny
date_range 7 kwietnia 2017 schedule 21:04

W czwartek odbyły się największe w tym tygodniu protesty, które zebrały tysiące ludzi. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak powiedział w ich kontekście: „atmosfera piknikowa, spacerowicze i turyści”. Protestowano przed Sejmem, Sądem Najwyższym i Pałacem Prezydenckim – mimo, że adresata apelu „3 razy weto” nie było przy Krakowskim Przedmieściu. Andrzej Duda wypoczywa obecnie na Helu. Demonstracje odbyły się nie tylko w stolicy – tysiące ludzi wyszło na ulice wielu polskich miast.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 lipca 2017 schedule 15:57