24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Sejm zdradą stoi”. Zaostrzone prawo moralne dla posłów?

Chce tego m.in. była żona parlamentarzysty

„Sejm zdradą małżeńską i rozwiązłością obyczajową stoi” – uważa Anna Kamińska. Eksżona byłego posła PiS Mariusza Antoniego Kamińskiego planuje zebrać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która miałaby zaostrzyć reżim moralny w polskim Sejmie i Senacie.

Kamińska wraz z grupą osób, które zainicjowały akcję zbierania podpisów pod Projektem Ustawy Wprowadzającej Zaostrzony Reżim Moralny w Parlamencie wyjaśniają, że w polskim parlamencie panuje zbyt duża rozwiązłość.

Była żona Mariusza Antoniego Kamińskiego, który był posłem Prawa i Sprawiedliwości przypomniała w oświadczeniu, że jej były mąż zdradził ją z koleżanką z sejmowej ławy. „Nie on jeden. Polski Sejm zdradą małżeńską i rozwiązłością obyczajową stoi” – dodała. Według kobiety moralność „powinna być podstawowym kryterium” doboru kandydatów na posłów i senatorów.

Czytaj także: „To była nasza rewolucja seksualna, prawie równoważna hipisom”

Projekt Ustawy Wprowadzającej Zaostrzony Reżim Moralny w Parlamencie zakłada m.in., że zgodnie z Art.1 „Udowodniona w postępowaniu sądowym zdrada małżeńska pociąga za sobą postawienie parlamentarzysty przed Trybunałem Stanu i dożywotnie wykluczenie go z Izb Parlamentu” i zgodnie z Art.3 „Prawo zaprzysiężenia na posła/senatora przysługuje jedynie osobom pozostającym w związku małżeńskim. Osoby stanu wolnego są tego prawa pozbawione”.

(wprost.pl)

poseł

sejm

senat

obywatelski projekt ustawy

senator

anna kamińska

moralność

Redakcja 24 godziny
date_range 27 kwietnia 2017 schedule 20:53