24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Sejm: Błaszczak pozostanie szefem MSWiA

Przepadł wniosek PO o wotum nieufności

W środę podczas posiedzenia Sejmu posłowie odrzucili złożony na początku czerwca przez PO wniosek o wotum nieufności wobec Mariusza Błaszczaka. Szefa MSWiA bronili podczas debaty m.in. szef PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło.

Wniosek o odwołanie ministra spraw wewnętrznych i administracji PO złożyła po doniesieniach dotyczących śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie. Ostatecznie Sejm odrzucił wniosek i Mariusz Błaszczak pozostanie na swoim stanowisku. We wtorek – na dzień przed głosowaniem – sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych negatywnie zaopiniowała wniosek PO.

Środowe głosowanie poprzedziła gorąca dyskusja, podczas której szef PO Grzegorz Schetyna stwierdził, że to Błaszczak ponosi odpowiedzialność „za karygodne rzeczy, jakie dzieją się w polskiej policji”. Szefa MSWiA oskarżał także poseł Platformy Borys Budka, który przedstawił „alfabet Błaszczaka”, wymieniając największe – według niego – przewinienia ministra. „B jak buta, Ł jak łgarstwo, A jak agresja...” – wyliczał były minister sprawiedliwości.

Czytaj także: Kolejne zwolnienia po śmierci Igora Stachowiaka

Ministra Błaszczaka bronił z kolei szef PiS Jarosław Kaczyński, który ocenił go jako „jednego z najlepszych ministrów” oraz premier Beata Szydło, która pytała PO, „dlaczego uderzacie w bezpieczeństwo polskich obywateli?”.

(SE.pl, pap.pl)

pis

sejm

debata

wotum nieufności

Mariusz Błaszczak

PO

MSWiA

głosowanie

Redakcja 24 godziny
date_range 5 lipca 2017 schedule 20:39