24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Schetyna opozycyjnym kandydatem na premiera

Wniosek o wotum nieufności dla rządu Szydło

Lider PO Grzegorz Schetyna jest kandydatem Platformy na nowego premiera – wynika z zaprezentowanego w piątek wniosku o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Pismo w najbliższym czasie trafi do pozostałych klubów opozycyjnych, zaś na początku przyszłego tygodnia do Sejmu.

Platforma poinformowała, że w przyszłym tygodniu planowane są konsultacje z Nowoczesną, Ludowcami oraz partią Kukiz'15. Rozmowy mają dotyczyć poparcia wniosku o wotum nieufności.

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu premier Beaty Szydło został zaprezentowany na zwołanej w piątek konferencji prasowej. Szczegóły ujawnili szef klubu PO Sławomir Neumann i wiceprzewodniczący Platformy Tomasz Siemoniak.

Czytaj także: PO zapowiada wotum nieufności wobec rządu

Wniosek składa się z kilkudziesięciu stron (wraz z uzasadnieniem). Można w nim znaleźć różne zarzuty Platformy dotyczące działań premier oraz podległych jej ministrów.

Sławomir Neumann oznajmił, że obecny rząd „od 17 miesięcy demoluje Polskę”. Zdaniem Tomasza Siemoniaka, obecny rząd „jest zdecydowanie najgorszym po 1989 roku”.

(pap.pl)

pis

Platforma Obywatelska

rząd

premier

prawo i sprawiedliwość

beata szydło

Redakcja 24 godziny
date_range 17 marca 2017 schedule 21:08