24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Samolot rozbił się w Sudanie Płd. Wszyscy przeżyli

Na pokładzie było ponad 40 osób

To cud, że nikt nie zginął – tak ratownicy mówią o katastrofie pasażerskiego samolotu, który w poniedziałek rozbił się w Sudanie Południowym. Maszyna runęła na lotnisko i niemal natychmiast się zapaliła.

Na pokładzie były 43 osoby. 31 z nich już zwolniono z szpitali do domów. Władze zapewniają, że życiu pozostałych pasażerów feralnego lotu nie grozi niebezpieczeństwo.

Patrząc na zdjęcia wykonane tuż po katastrofie trudno w to uwierzyć. Maszyna narodowego sudańskiego przewoźnika South Supreme Airlines rozbiła się o płytę lotniska, a chwilę później stała już w płomieniach.

W locie ze stolicy kraju Dżaby do Wau na północnym zachodzie kraju uczestniczyło 43 osoby, w tym pięcioro członków załogi.

Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

(„24 godziny”)

załoga

sudan południowy

lot

katastrofa

pasażerowie

samolot

Redakcja 24 godziny
date_range 21 marca 2017 schedule 21:21
NIK prześwietli pracę MON. Głosowali za tym posłowie PiS
Chodzi m.in. o samoloty dla VIP-ów

Najwyższa Izba Kontroli w 2018 r. najprawdopodobniej weźmie pod lupę Ministerstwo Obrony Narodowej. NIK miałby przyjrzeć się sprawie zakupu małych i średnich samolotów dla VIP-ów oraz procedurą ochrony informacji niejawnych w resorcie. Wniosek PO podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony poparła część posłów PiS.

Redakcja 24 godziny
date_range 11 maja 2017 schedule 12:33