24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Salvador Sobral wygrał tegoroczną Eurowizję!

Kasia Moś daleko poza podium…

W Kijowie odbył się 62. finał Eurowizji. Zwycięzcą konkursu został Salvador Sobral z piosenką „Amar Pelos Dois”. Portugalczyk uzyskał w głosowaniu aż 758 punktów. Reprezentantka Polski Kasia Moś zajęła 22. miejsce. Gościem honorowym miał być prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, ale odwołał swoją obecność ze względu na wydarzenia w Awdijiwce, gdzie cztery osoby zginęły w wyniku ostrzału przez prorosyjskich separatystów.

W konkursie brało udział 26 krajów. Na podium stanęli też reprezentant Bułgarii Kristian Kostov i grupa Sunstroke Project z Mołdawii.

Gospodarze wydarzenia, reprezentowani przez zespół O. Torvald, zajęli 24. miejsce.

Czytaj także: EUROWIZJA 2017: Kto wygrał? Portugalia i Salvador Sobral! Kim jest zwycięzca?

Nie obyło się bez skandalu. Podczas występu Jamali Vitalii Sediuk na scenę tanecznym krokiem wszedł mężczyzna owinięty flagą Australii, a następnie… pokazał gołe pośladki. Na szczęście nikt nie zakłócił występu Polki, która wykonała utwór „Flashlight”.

Kasia Moś zdobyła tylko 64 punkty, ale – gdyby głosowali wyłącznie widzowie – Polka miałaby szansę znaleźć się nawet na 12. miejscu.

(„24 godziny”)

piosenka

konkurs

muzyka

piosenkarz

ukraina

eurowizja

Kasia Moś

Salvador Sobral

Redakcja 24 godziny
date_range 14 maja 2017 schedule 19:31
To już 40 lat bez Elvisa Presleya
Teorie spiskowe nie tracą na popularności...

Podobno sfingował własną śmierć. Podobno żyje na wyspie z innymi sławami, które tak jak on, upozorowały swoje odejście. Podobno też porwali go kosmici. Elvis Presley nie żyje od 40 lat – rocznica minęła w wtorek. Ale zdaniem wielu, wcale nie umarł. Jego legenda na pewno żyje i ma się świetnie. Trudno zliczyć wszystkie teorie, jakie pojawiły się przez cztery ostatnie dekady. Niektórzy sami nawet przyznawali się do tego, że są Elvisem.

Redakcja 24 godziny
date_range 16 sierpnia 2017 schedule 15:33