24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Sadurska odchodzi z Kancelarii Prezydenta

Zostanie wiceprezesem PZU?

Dotychczasowa szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Rezygnacja została przyjęta – potwierdził w czwartek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Według nieoficjalnych doniesień Sadurska może zostać wiceprezesem PZU.

Krzysztof Łapiński oświadczył w czwartek w RMF FM, że „z dniem 12 czerwca, czyli od poniedziałku minister (Sadurska – red.) przestaje pełnić swoją funkcję”. Dodał, że szefowa KPRP decyzję o odejściu podjęła „suwerennie”.

Transfer do PZU?

Na początku tygodnia Radio Zet poinformowało, że Małgorzata Sadurska może wejść do zarządu PZU. Polska Agencja Prasowa z nieoficjalnych dowiedziała się, że miałaby zostać wiceprezesem spółki. Jakiś czas temu z tej funkcji zrezygnował b. poseł PiS Andrzej Jaworski.

Czytaj także: Marek Magierowski opuszcza Kancelarię Prezydenta

Łapiński nie chciał komentować doniesień w tej sprawie. „Jak już nie będzie minister Sadurską, to (...) będzie mogła sobie swobodnie kształtować swoje losy” – powiedział.

Pytany o to, kto zastąpi minister w Kancelarii, odparł, że stosowny komunikat w tej sparwie pojawi się w odpowiednim czasie.

(pap.pl)

rezygnacja

Krzysztof Łapiński

pzu

KPRP

małgorzata sadurska

kancelaria prezydenta

Redakcja 24 godziny
date_range 8 czerwca 2017 schedule 20:30