24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Sądowy wyrok za rzekomą kradzież makaronu

Kuriozalna sytuacja z Kielc

2 złote i 19 groszy kosztował makaron, o którego kradzież posądzono mieszkańca Kielc. Były przesłuchania, rozprawy w sądzie, wzywano świadków, w końcu zapadł wyrok – 200 złotych kary. Pan Teodor zarzeka się, że złodziejem nie jest, to kasjerka w sklepie miała nie doliczyć makaronu do rachunku za zakupy. W sądzie tłumaczą, że ścigać trzeba nawet za dwa złote, bo prawo to prawo.

To miały być zwykłe zakupy w osiedlowym markecie. Skończyły się jednak... na sali sądowej. Powód? Makaron za dokładnie 2 złote i 19 groszy.

Ruszyła machina wymiaru sprawiedliwości. Najpierw było spotkanie z policjantami, potem przesłuchanie na komisariacie, a na koniec... dwie rozprawy w sądzie.

Czytaj także: Chciał kupić części, znalazł ofertę sprzedaży swojego mercedesa

Sędzia mógł odstąpić od wymierzenia kary ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu, ale tego nie zrobił.

Makaron, którego sprzedawczyni omyłkowo nie skasowała, kosztował podatników kilka tysięcy złotych. Co więcej, uczciwy mężczyzna ma teraz plamę nie tylko na honorze, ale i w dokumentach.

(„24 godziny”)

wyrok

Kielce

kradzież

sąd

Redakcja 24 godziny
date_range 28 marca 2017 schedule 20:58
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07