24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Rzecznik PO zdradza kulisy zamieszania z nominacją Saryusza-Wolskiego

Program „Biało-czarne”

Od kilku dni w świecie europejskiej polityki krąży sensacyjne doniesienie, że europoseł PO Jacek Saryusz-Wolski ma być kontrkandydatem Donalda Tuska na stanowisko szefa rady Rady Europejskiej popieranym przez PiS. W programie „Biało-czarne” kulisy zamieszania zdradził Jan Grabiec, rzecznik prasowy klubu poselskiego PO.

Grabiec powiedział, że szef PO nie może dodzwonić się do Saryusza-Wolskiego. Grzegorz Schetyna chce wyjaśnić zaistniałą sytuację i zapytać wprost Saryusza-Wolskiego czy faktycznie ma być kontrkandydatem dla Tuska. - Panowie jeszcze nie rozmawiali. Próbujemy dodzwonić się od dwóch dni – przyznał Grabiec. Jak dodał, europoseł to typ samotnika, który „rzadko zabiera głos i rzadko się wypowiada”.

Rzecznik PO jest przekonany, że rzekoma kontrkandydatura dla Tuska to tylko plotka wypuszczona przez polityków PiS, m.in.: Adama Bielana, Jarosława Gowina czy Ryszarda Legutko.

- Jestem przekonany, że to zamieszanie jest po to, żeby uzasadnić przed Polakami, że rząd PiS na tydzień przed wyborami nie ma żadnego stanowiska w sprawie i nie potrafi wskazać kandydata. To wszystko przez to, że premier Szydło nie chce wprost powiedzieć, że nie poprzez Polaka na to stanowisko – ocenił Grabiec.

Głos w sprawie w końcu zabrał Saryusz-Wolski. Na twitterze napisał: „Jedna korespondencja z Moskwy i dwa anonimowe źródła dyplomatyczne. To mówi wiele na temat tego, jak tworzona jest wojna spekulacyjna”.

(„Biało-czarne”)

Donald Tusk

rada europejska

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 3 marca 2017 schedule 10:37