24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Rusza proces pedofila mordercy z Torunia

Zgwałcił m. in. 13-latka i bezdomnego

Przed Sądem Okręgowym w Toruniu ruszył proces 56-letniego recydywisty, który jest oskarżony o pięć brutalnych przestępstw. 56-letni Andrzej G. miał ich dokonać w minionym roku w Toruniu. Wśród nich są gwałty i morderstwo.

Prokuratorzy zarzucają Andrzejowi G. m. in. mord na mężczyźnie, którego ranił w okolicy miejsc intymnych. Ofiara wykrwawiła się na śmierć. Morderstwo miało miejsce na Wrzosach z 11 na 12 sierpnia 2016 roku.

Kolejny zarzut dotyczy gwałtu na 13-latku 12 sierpnia 2016 roku. Andrzej G. miał go odurzyć i wykorzystać. Matka dziecka twierdzi, że jej syn był całkowicie otumaniony – prawdopodobnie przez nieustaloną substancję. Nastolatek do dziś zmaga się ze skutkami ataku.

Czytaj także: Pedofil wysyłał paczki do 8-latki z domu dziecka

Andrzej G. miał dopuścić się jeszcze gwałtu na starszym mężczyźnie, który był w tym czasie pijany. G. miał jeszcze dwukrotnie wykorzystać innego mężczyznę, któremu dodatkowo ukradł 750 zł.

Oskarżony to 56-letni recydywista, który usłyszał w przeszłości już dwa wyroki za gwałty. W listopadzie 2015 roku podjęto decyzję o jego wypuszczeniu na wolność.

Mężczyzna twierdzi, że zmaga się z chorobą nowotworową i różnymi innymi dolegliwościami. Andrzej G. leczy się psychiatrycznie od 1992 roku.

Andrzejowi G. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(nowosci.com.pl)

morderca

sąd

proces

pedofil

pedofilia

bestia

Redakcja 24 godziny
date_range 27 lipca 2017 schedule 21:00