24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Rozejm w Aleppo nie powstrzymał walk

W mieście słychać strzały

Siły reżimu syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada zgodziły się, by z oblężonego miasta wyjechała grupa rebeliantów i ich rodziny. W Aleppo teoretycznie obowiązuje kolejny kruchy rozejm, ale walki nadal trwają.

Uwięzieni w mieście cywile wysyłają dramatyczne apele o pomoc, Czerwony Krzyż ostrzega, że bez niej zginąć mogą tysiące niewinnych ludzi.

W czwartek siły reżimu pozwoliły by z miasta wyjechała cześć rebeliantów i i ich rodziny. W Aleppo nadal słychać strzały, a sytuacja ludzi jest dramatyczna

Czerwony Krzyż szacuje, że na terenach nadal kontrolowanych przez rebeliantów żyje 40 tysięcy osób. Tylko cześć z nich to bojownicy, reszta to zwykli mieszkańcy.

Więcej w materiale programu „24 godziny”.

(„24 godziny”)

syria

walki

aleppo

wojna

Redakcja 24 godziny
date_range 15 grudnia 2016 schedule 20:48
„Super Temat”: Byliśmy w prawdziwym piekle
Wstrząsająca historia żołnierzy z Afganistanu

Większość polskich żołnierzy, którzy zdecydowali się na wyjazd do Afganistanu nie zdawała sobie sprawy, na co się decyduje. Strach, śmierć, całkowity brak zasad po stronie wroga. Podczas tej wojny życie straciło 44 polskich żołnierzy, a ponad 860 odniosło obrażenia. W programie „Super Temat” Jarosław Kulczycki rozmawiał z jednym z poszkodowanych żołnierzy, który dosłownie wyrwał się śmierci.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 10:07