24h online
Rosjanie maszerowali ku pamięci Borysa Niemcowa źródło: 24 godziny

Rosjanie maszerowali ku pamięci Borysa Niemcowa

Demonstracja w Moskwie

Kwiaty na moście, gdzie dwa lata temu zastrzelono polityka i tysiące ludzi maszerujących w centrum Moskwy – tak Rosjanie upamiętnili zastrzelonego dwa lata temu opozycjonistę Borysa Niemcowa.

– Niemcow chciał zatrzymać Putina i dlatego zginął – mówiła Walentina Popowa, uczestniczka marszu. – Pragniemy, żeby Putin odpowiedział za wszystkie przestępcze czyny – dodała kobieta.

Demonstranci na niedzielny marsz prznieśli portrety Niemcowa, z kolei na transparentach nie zabrakło haseł takich jak: „Rosja bez Putina”.

– Jesteśmy tu nie tylko po to, by opłakiwać naszego zabitego towarzysza. Chcemy doprowadzić do zmian w Rosji – deklarował uczestnik protestu Ilja Jaszin.

Czytaj także: ARESZTOWANIA W MOSKWIE PO PRÓBIE PROTESTU

Były wicepremier, działacz na rzecz obrony praw człowieka i jeden z liderów rosyjskiej opozycji Borys Niemcow został zamordowany 27 lutego 2015 roku na moście w centrum Moskwy, nieopodal od Kremla. Jego pogrzeb odbył się 3 marca 2015 r. na cmentarzu Trojekurowskim.

Według policji w marszu wzięło udział 5 tys. osób, niezależni obserwatorzy doliczyli się 15 tys.

(kresy.pl, onet.pl)

Rosja

demonstracja

moskwa

borys niemcow

niemcow

marsz

Redakcja 24 godziny
date_range 27 lutego 2017 schedule 16:25
Supertata. 515 km dla chorego dziecka
13 dni morderczego marszu

Piotr Wróbel ruszył w niezwykłą podróż z Katowic do Gdańska. Mężczyzna chciał tym sposobem nagłośnić zbiórkę pieniędzy na rehabilitację swojego syna, który choruje na autyzm. Ojciec Iana pokonał dla niego 515 km. Zabrał ze sobą jedynie niewielki plecak.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 kwietnia 2017 schedule 14:23