24h online
Rosjanie maszerowali ku pamięci Borysa Niemcowa źródło: 24 godziny

Rosjanie maszerowali ku pamięci Borysa Niemcowa

Demonstracja w Moskwie

Kwiaty na moście, gdzie dwa lata temu zastrzelono polityka i tysiące ludzi maszerujących w centrum Moskwy – tak Rosjanie upamiętnili zastrzelonego dwa lata temu opozycjonistę Borysa Niemcowa.

– Niemcow chciał zatrzymać Putina i dlatego zginął – mówiła Walentina Popowa, uczestniczka marszu. – Pragniemy, żeby Putin odpowiedział za wszystkie przestępcze czyny – dodała kobieta.

Demonstranci na niedzielny marsz prznieśli portrety Niemcowa, z kolei na transparentach nie zabrakło haseł takich jak: „Rosja bez Putina”.

– Jesteśmy tu nie tylko po to, by opłakiwać naszego zabitego towarzysza. Chcemy doprowadzić do zmian w Rosji – deklarował uczestnik protestu Ilja Jaszin.

Czytaj także: ARESZTOWANIA W MOSKWIE PO PRÓBIE PROTESTU

Były wicepremier, działacz na rzecz obrony praw człowieka i jeden z liderów rosyjskiej opozycji Borys Niemcow został zamordowany 27 lutego 2015 roku na moście w centrum Moskwy, nieopodal od Kremla. Jego pogrzeb odbył się 3 marca 2015 r. na cmentarzu Trojekurowskim.

Według policji w marszu wzięło udział 5 tys. osób, niezależni obserwatorzy doliczyli się 15 tys.

(kresy.pl, onet.pl)

Rosja

demonstracja

moskwa

borys niemcow

niemcow

marsz

Redakcja 24 godziny
date_range 27 lutego 2017 schedule 16:25
Rosjanie zostaną odcięci od alkoholu w weekendy?
Będzie rewolucja

Władze w Rosji idą na wojnę o zdrowy tryb życia narodu. Plan jest taki, by zakazać w weekendy sprzedaży napojów wyskokowych. Sceptycy twierdzą , że sprzedaż alkoholu może spadnie w weekendy, ale wzrośnie w tygodniu, a wpływ na wielkość spożycia będzie raczej śladowy. Są też głosy bardziej stanowcze.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 lipca 2017 schedule 15:36