24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Rok rządu - jest się czym chwalić?

Eksperci debatowali w „Tu i teraz”

- Takich ocen powinniśmy dokonywać dopiero po kilku latach - mówił w programie „Tu i teraz” dr Bartłomiej Biskup, który odniósł się do licznych podsumowań roku rządu premier Szydło. Prof. Ewa Pietrzyk-Zieniewicz oceniła, że rządowe reformy są ryzykowne, jednak bezpośrednio dotyczą zwykłych ludzi.

- Nawet jeśli mówimy o skutkach politycznych, to jesteśmy w stanie coś powiedzieć dopiero po kilku latach. Dzisiaj możemy powiedzieć tylko, co rząd wprowadził, czego nie wprowadził, nad czym pracuje – mówił gość Nowej TV dr Bartłomiej Biskup.

- Te reformy, które ten rząd robi, one na dłuższą metę są niebezpieczne, groźne dla gospodarki. Ale one są bardzo blisko „krwiobiegu”, czyli tego przeciętnego Polaka.

- To jest tak naprawdę działalność czysto PR-owsko marketingowa. Ona służy temu, żeby w jakiś sposób komunikować się z konkretną grupą wyborców, bo to nie jest powszechny przekaz – tymi słowami ekonomista dr Artur Bartoszewski odniósł się do konferencji Beaty Szydło, która podsumowała działalność swojego rządu.

(„Tu i teraz”)

pis

prawo i sprawiedliwość

beata szydło

Tu i teraz

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 17 listopada 2016 schedule 08:12
Byli prezydenci apelują do rządu o rozwagę
Przy okazji 60. rocznicy Traktatów Rzymskich

Choć, jak sami podkreślają, reprezentują różne tożsamości polityczne i pokolenia, to cel zawsze mieli wspólny – jest nim dobro kraju. W przeddzień 60. rocznicy Traktatów Rzymskich w otwartym liście, byli prezydenci – Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski – apelują do polskiego rządu o rozważną politykę europejską.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 marca 2017 schedule 12:51