24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Rodziny smoleńskie chcą kolejnych odszkodowań

Za stres związany z ekshumacjami

Ciała 83 ofiar katastrofy smoleńskiej będą ekshumowane – zdecydowała prokuratura. Tymczasem rodziny ofiar występują o kolejne odszkodowania za stres związany z otwarciem grobów, choć same głośno się tego domagały.

67 mln złotych. Tyle dotychczas wyniosły odszkodowania i zadośćuczynienia wypłacone 270 osobom z rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Jednak to nie wszystko. Według dziennikarzy Super Expressu już 150 osób krewnych ofiar katastrofy smoleńskiej żąda kolejnych odszkodowań. Domagają się setek tysięcy, a nawet milionów złotych rekompensaty za śmierć bliskich.

Dziennikarze gazety dotarli do żądań Beaty Gosiewskiej i Ewy Błasik. Pierwsza chce rekordowej sumy 5 mln złotych, druga półtora miliona. Obie wielokrotnie wypowiadały się za przeprowadzeniem ekshumacji i teraz jest to ich argument do kolejnych roszczeń. - Teraz nagle informacja o tym, że będą ekshumacje powoduje taką traumę i ból, że żądają kolejnych pieniędzy – mówi Jarosław Sulikowski, szef działu polityka „Super Expressu”.

Równi i równiejsi

Nie wszystkim jest łatwo o odszkodowanie. Joanna Ciesielska, matka młodszego chorążego Piotra Ciesielskiego, który zginął w Afganistanie pięć lat temu o odszkodowania musiała zaciekle walczyć w sądzie. Na temat żądań rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej ma swoje zdanie. - No to jest taka jakaś pazerność, taka bezczelność. Ja otrzymując to co mi się należy nie śmiałabym się targować o więcej – mówi matka poległego wojskowego.

(„24 godziny”)

odszkodowania

katastrofa smoleńska

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 9 listopada 2016 schedule 21:31
Kwaśniewski: nie konstytucja jest problemem, a to że rządzący ją łamią
Były prezydent w Nowa TV

– Moim zdaniem dzisiaj klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji – mówił w Nowa TV Aleksander Kwaśniewski. – Czy zobaczymy twarze, którym będzie można zaufać i które będą „osobami nadziei” na to, że można odsunąć PiS od władzy i rządzić lepiej oraz przywrócić te wartości, które są w tej chwili gwałcone – dodał były prezydent.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 10:06