24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Resort obrony bez Macierewicza?

Relacja z szefem PiS uległa ochłodzeniu...

Politycy PO zaapelowali w czwartek do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o natychmiastowe zdymisjonowanie szefa MON Antoniego Macierewicza. Jeśli tak się nie stanie, w przyszłym tygodniu PO złoży w Sejmie wniosek o jego odwołanie – zapowiedział wiceszef Platformy Tomasz Siemoniak. Czy Antoni Macierewicz ma powody do niepokoju?

W ostatnim tygodniu polskie media znów żyły perypetiami byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza, który ostatecznie zrezygnował z członkostwa w PiS. Wcześniej – decyzją Jarosława Kaczyńskiego – został zawieszony.

Czytaj także: Misiewicz odchodzi z PiS i przeprasza

Usunięcie z PiS prawej ręki Antoniego Macierewicza jest wyraźnym sygnałem, że partyjne notowania szefa resortu obrony dawno nie były tak nisko.

Pojawiły się nieoficjalne głosy, że miarka się przebrała, a sprawa Misiewicza to wstęp do usunięcia ze stanowiska także samego Antoniego Macierewicza, któremu dotąd prezes Kaczyński pozwalał na wiele. W odejście Macierewicza nie wierzą jego partyjni koledzy.

Czytaj także: Misiewicz powraca w wielkim stylu!

Mimo wszystko trudno oprzeć się wrażeniu, że opublikowane dziś świąteczne życzenia, Antoni Macierewicz kieruje też do siebie. „Życzę wam byście byli wytrwali, pewni siebie, dumni z bycia Polakami i gotowi do poświęceń” – powiedział polityk PiS.

(„24 godziny”)

antoni macierewicz

bartłomiej misiewicz

jarosław kaczyński

pis

MON

prawo i sprawiedliwość

Redakcja 24 godziny
date_range 14 kwietnia 2017 schedule 21:46
Kwaśniewski: nie konstytucja jest problemem, a to że rządzący ją łamią
Były prezydent w Nowa TV

– Moim zdaniem dzisiaj klucz do przyszłości Polski jest po stronie opozycji – mówił w Nowa TV Aleksander Kwaśniewski. – Czy zobaczymy twarze, którym będzie można zaufać i które będą „osobami nadziei” na to, że można odsunąć PiS od władzy i rządzić lepiej oraz przywrócić te wartości, które są w tej chwili gwałcone – dodał były prezydent.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 czerwca 2017 schedule 10:06