24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Resort obrony bez Macierewicza?

Relacja z szefem PiS uległa ochłodzeniu...

Politycy PO zaapelowali w czwartek do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o natychmiastowe zdymisjonowanie szefa MON Antoniego Macierewicza. Jeśli tak się nie stanie, w przyszłym tygodniu PO złoży w Sejmie wniosek o jego odwołanie – zapowiedział wiceszef Platformy Tomasz Siemoniak. Czy Antoni Macierewicz ma powody do niepokoju?

W ostatnim tygodniu polskie media znów żyły perypetiami byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza, który ostatecznie zrezygnował z członkostwa w PiS. Wcześniej – decyzją Jarosława Kaczyńskiego – został zawieszony.

Czytaj także: Misiewicz odchodzi z PiS i przeprasza

Usunięcie z PiS prawej ręki Antoniego Macierewicza jest wyraźnym sygnałem, że partyjne notowania szefa resortu obrony dawno nie były tak nisko.

Pojawiły się nieoficjalne głosy, że miarka się przebrała, a sprawa Misiewicza to wstęp do usunięcia ze stanowiska także samego Antoniego Macierewicza, któremu dotąd prezes Kaczyński pozwalał na wiele. W odejście Macierewicza nie wierzą jego partyjni koledzy.

Czytaj także: Misiewicz powraca w wielkim stylu!

Mimo wszystko trudno oprzeć się wrażeniu, że opublikowane dziś świąteczne życzenia, Antoni Macierewicz kieruje też do siebie. „Życzę wam byście byli wytrwali, pewni siebie, dumni z bycia Polakami i gotowi do poświęceń” – powiedział polityk PiS.

(„24 godziny”)

antoni macierewicz

bartłomiej misiewicz

jarosław kaczyński

pis

MON

prawo i sprawiedliwość

Redakcja 24 godziny
date_range 14 kwietnia 2017 schedule 21:46
Protesty w całej Polsce. Co postanowi Andrzej Duda?
Tysiące Polaków mówi „nie” reformie sądownictwa

Projekty ustaw zmieniających polskie sądownictwo zostały przegłosowane i czekają obecnie na decyzje prezydenta. Przyjmowano je w pośpiechu – z czym trudno dyskutować. Dostrzega to także Andrzej Duda, który wytknął ustawom legislacyjne błędy. Na ostateczną decyzję prezydent ma trzy tygodnie, ale zanim ją podejmie, w poniedziałek spotka się z pierwszą prezes Sadu Najwyższego, a następnie z Krajową Radą Sądownictwa. Tymczasem miejscowościach całej Polski organizowane są zarówno małe, jak i wielotysięczne manifestacje.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 lipca 2017 schedule 16:44