24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Rekordowo dużo widzów w kinach

50 milionów sprzedanych biletów

Z roku na rok rośnie liczba widzów w kinach. W tym roku kupiliśmy już 50 milionów biletów. W czołówce najchętniej oglądanych filmów są rodzime produkcje.

50 milionów sprzedanych biletów to duży skok sprzedaży. W ubiegłym roku sprzedano 44,7 mln biletów, a dwa lata temu 40,5 mln.

W tym roku najchętniej oglądaliśmy rodzime produkcje. Ponad dwa i pół miliona widzów wybrało się na film „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Ogromny sukces odniosła też komedia romantyczna „Planeta Singli”. Tegoroczne podium kinowe zamyka „Pitbull. Nowe porządki”. Czwarte miejsce zajął film „Epoka lodowcowa. Mocne uderzenie”, a piąte „Sekretne życie zwierzaków” - każdy z ponad milionem widzów.

Eksperci zwracają uwagę, że o sukcesie polskich produkcji świadczą też coraz większe nakłady reklamowe i skuteczne kopiowanie sprawdzonych wzorców z Hollywood.

(24 godziny)

film

pitbull

patryk vega

aktorzy

bilety

kino

Redakcja 24 godziny
date_range 28 grudnia 2016 schedule 18:10
Nastolatki z Gdańska pobiły nie po raz pierwszy
Szkoła zła

Nastolatki, które w czwartek napadły na koleżankę w Gdańsku, zostały w poniedziałek w kajdankach przywiezione przez policję do sądu rodzinnego. Ten mógł zastosować upomnienie, nadzór kuratora lub wysłać dziewczyny do poprawczaka. Decyzją wymiaru sprawiedliwości trafią tam dwie najbardziej agresywne gimnazjalistki.

Redakcja 24 godziny
date_range 15 maja 2017 schedule 16:33