24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Rekordowe zanieczyszczenie powietrza w Warszawie

Wprowadzono darmową komunikację

W czwartek w Warszawie poziom zanieczyszczenia powietrza osiągnie rekordowy poziom – ostrzega Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Władze stolicy, w trybie pilnym wprowadziły w czwartek do północy bezpłatną komunikację miejską.

Według danych mazowieckiego WIOŚ poziom zanieczyszczenia może przekraczać 200 mikrogramów na metr sześcienny. Według skali to najwyższy poziom, a norma wynosi od 60 do 100. Najgorzej będzie od godziny 14 w rejonie dzielnic Wola i Włochy. Wieczorem trujący smog obejmie całe miasto.

Władze Warszawy zapowiedziały, że w czwartek do północy będzie można za darmo korzystać z komunikacji miejskiej. – Zachęcam do korzystania z miejskiej komunikacji a nie z samochodów prywatnych. Pozostawienie ich na parkingach przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w mieście – powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. Ponadto wiceprezydent zaapelował, aby „osoby starsze i dzieci, astmatycy, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, unikały dłuższego przebywania na zewnątrz”.

Władze Warszawy proszą także o powstrzymanie się od palenia w kominkach.

Na mapie poniżej, WIOŚ kolorem bordowym zaznaczył obszar, gdzie pojawi się trujący smog:

(WIOŚ, um.warszawa.pl, warszawa.eska.pl)

środowisko

Warszawa

smog

powietrze

Redakcja 24 godziny
date_range 15 grudnia 2016 schedule 20:37