24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Regularna bójka w tureckim parlamencie

Posłom puściły nerwy

Konflikty sejmowe bywają trudne. Emocjom dali się porwać tureccy parlamentarzyści, którzy w nocy ze środy na czwartek pobili się na sali plenarnej. Emocje wzbudziła debata nad reformami mającymi rozszerzyć uprawnienia prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana.

W Turcji do zamieszek w parlamencie doszło po tym, jak rządząca Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) próbowała wprowadzić zmiany w konstytucji, które znacznie poszerzyłyby zakres uprawnień prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Wśród zmian pojawiła się między innymi propozycja podwojenia czasu trwania kadencji prezydenckiej.

Projekt ustawy spotkał się ze stanowczym sprzeciwem opozycyjnej Partii Ludowo-Republikańskiej (CHP).

W ruch poszły donice, a posłowie zdecydowali się na najbardziej ekstremalną formę egzekwowania prawa – walkę na kopniaki i pięści.

(„24 godziny”)

poseł

sejm

turcja

parlament

awantura

bójka

Redakcja 24 godziny
date_range 12 stycznia 2017 schedule 21:29
Góra trocin przy wjeździe do Sejmu
Kolejna akcja działaczy Greenpeace

Dzięki zmianom w ustawie o ochronie przyrody – wprowadzonym przez ministerstwo środowiska – sterty trocin są w ostatnim czasie nieodłączną częścią polskiego krajobrazu. Pod wpływem ogromnej społecznej presji pojawił się jednak cień szansy, że ustawę Lex Szyszko da się zmodyfikować. Aktywiści z Greenpeace, są jednak innego zdania. Rozsypali na ul. Wiejskiej trociny z wyciętych drzew. Cała akcja jest wyrazem protestu przeciwko bierności senatorów.

Redakcja 24 godziny
date_range 27 kwietnia 2017 schedule 16:36