24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Regularna bójka w tureckim parlamencie

Posłom puściły nerwy

Konflikty sejmowe bywają trudne. Emocjom dali się porwać tureccy parlamentarzyści, którzy w nocy ze środy na czwartek pobili się na sali plenarnej. Emocje wzbudziła debata nad reformami mającymi rozszerzyć uprawnienia prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana.

W Turcji do zamieszek w parlamencie doszło po tym, jak rządząca Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) próbowała wprowadzić zmiany w konstytucji, które znacznie poszerzyłyby zakres uprawnień prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Wśród zmian pojawiła się między innymi propozycja podwojenia czasu trwania kadencji prezydenckiej.

Projekt ustawy spotkał się ze stanowczym sprzeciwem opozycyjnej Partii Ludowo-Republikańskiej (CHP).

W ruch poszły donice, a posłowie zdecydowali się na najbardziej ekstremalną formę egzekwowania prawa – walkę na kopniaki i pięści.

(„24 godziny”)

poseł

sejm

turcja

parlament

awantura

bójka

Redakcja 24 godziny
date_range 12 stycznia 2017 schedule 21:29
Politycy o uczczeniu… 100. rocznicy objawień fatimskich
Czy miały wpływ na losy Polski?

Sejmowa komisja kultury i środków masowego przekazu przyjęła projekt uchwały w sprawie uczczenia setnej rocznicy objawień fatimskich. Nie wszyscy doznali wystarczającej iluminacji – były też bowiem głosy krytyczne – ale w głosowaniu straciły na wadze. Projekt przeszedł i tylko gdzieś w powietrzu zastygło pytanie: czy sejmowa uchwała może sankcjonować cuda? Katolicka mądrość podpowiada: nie chodzi o cuda, a o wpływ objawień na historię.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 16:41