24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Reforma edukacji powinna poczekać?

Zmiany mają wejść w życie już od września

Prawie połowa badanych Polaków chciałaby przesunięcia w czasie reformy edukacji, która przewiduje m.in. likwidację gimnazjów – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie portalu SE.pl i Nowej TV.

Pytanie zadane w ankiecie brzmiało: „Czy jesteś za przesunięciem przynajmniej o rok reformy edukacji, która m.in. likwiduje gimnazja?”.

48 proc. respondentów odpowiedziało twierdząco. 31 proc. było na „nie”, zaś 21 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Ta ostatnia grupa – wciąż jest dość liczna, bo – jak sprawdziliśmy – na miesiąc przed planowanym uchwaleniem reformy, wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 23-24.11.2016 roku na reprezentatywnej próbie 1038 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

(se.pl, „24 godziny” Nowa TV)

 

szkoła

uczniowie

edukacja

reforma

Anna Zalewska

sondaż

Redakcja 24 godziny
date_range 28 listopada 2016 schedule 19:37
Tusk i Biedroń depczą Dudzie po piętach [SONDAŻ]
Gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś...

Pierwszą turę wyborów prezydenckich Andrzej Duda miałby w kieszeni, ale w drugiej kontrkandydat mógłby już mu zagrozić. Robert Biedroń nawet bardziej niż Donald Tusk. Jak wyglądałyby wyniki wyborów prezydenckich, gdyby odbywały się dzisiaj? Nastroje badał Panel Badawczy Ariadna dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 maja 2017 schedule 14:19