Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Rafał Majka z koszulką lidera w Tour of California

Wygraną zadedykował córce

Polski kolarz szosowy Rafał Majka zwyciężył w drugim etapie Tour of California i przejął tym samym żółtą koszulkę lidera wyścigu. Majka triumfował po doskonałym finiszu z Goerge’em Bennettem. Zwycięstwo sportowiec zadedykował córce, która urodziła się trzy miesiące temu.

Zaledwie kilka metrów przed planowaną linią mety w San Jose Rafał Majka wyprzedził Nowozelandczyka Goerge’a Bennetta. Odcinek liczył 144,5 km.

W klasyfikacji generalnej Wyścigu Dookoła Kalifornii (Tour of California), który od tego roku zaliczany jest do prestiżowego cyklu World Tour, 27-latek z Zegartowic ma dwie sekundy przewagi nad swoim rywalem.

Wyścig Tour the California składa się z siedmiu etapów. Ostatni zostanie rozegrany w sobotę 20 maja.

W ubiegłym roku Rafał Majka wywalczył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Dwa lata temu zdobył brąz w wyścigu Vuelta a Espana, a trzy lata temu złoto w Tour de Pologne. Triumfował też w klasyfikacji górskiej Tour de France.