24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Radosław Sikorski zeznawał przed sądem

Były szef MSZ świadkiem w procesie Arabskiego

Nie zajmowałem się organizacją wizyty w wizyty w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 roku – stwierdził we wtorek przed warszawskim sądem ówczesny szef Ministerstwa Sprawa Zagranicznych Radosław Sikorski. Jak dodał, prowadził wtedy politykę zagraniczną, a nie organizacyjną.

Były szef MSZ zeznał, że za sprawy relacji z Federacją Rosyjską odpowiadał wiceminister Andrzej Kremer, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Zapewnił, że nie miał żadnej wiedzy w kwestii organizacji lotu, ponieważ MSZ nie był organizatorem wizyty prezydenta w Katyniu. – Techniczne kwestie odbywają się pięć szczebli poniżej szczebla ministra spraw zagranicznych – dodał.

Sikorski potwierdził też swe zeznania ze śledztwa, kiedy mówił, że odradzał Lechowi Kaczyńskiemu wyjazd do Katynia. Dodał zarazem, że gdy prezydent podjął decyzję o wylocie, MSZ udzielał mu wszelkiej pomocy.

Czytaj także: Stanisław Ciosek: To my zabiliśmy prezydenta

Proces przed Sądem Okręgowym w Warszawie trwa już ponad rok. Oskarżonymi o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu są Tomasz Arabski – były szef kancelarii premiera Donalda Tuska, a także inni pracownicy KPRM oraz ambasady RP w Moskwie . Nie przyznają się do zarzutów, za które grozi do trzech lat więzienia.

(„24 godziny”, pap.pl)

10 kwietnia

tomasz arabski

katastrofa smoleńska

radosław sikorski

Redakcja 24 godziny
date_range 11 kwietnia 2017 schedule 21:35
Prezes PiS podał datę ostatniej miesięcznicy!
Nastąpi już niebawem

Podczas 88. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński mówił m. in., że trzeba dążyć do prawdy, która jest coraz bliżej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości sugerował także, kiedy będzie miała miejsce ostatnia miesięcznica katastrofy – ma nastąpić 96 miesięcy po wypadku prezydenckiego tupolewa.

Redakcja 24 godziny
date_range 11 sierpnia 2017 schedule 13:36