24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Radość na ulicach wyzwolonego Aleppo

Czy mieszkańcy mogą czuć się bezpieczni?

Ostatnie ciężarówki z rebeliantami opuściły Aleppo. Miasto jest wyzwolone. Z jednej strony oznacza to wielką radość zwolenników rządu Baszara al-Asada, ale z drugiej ogromną niepewność cywilnych mieszkańców.

Sytuacja w mieście jest dramatyczna, brakuje dosłownie wszystkiego. Ponadto, cywile obawiają się zemsty ze strony prorządowych bojowników.

Armia Asada wydała oświadczenie w którym potwierdza całkowite zdobycie miasta. Ulice są pełne świętujących żołnierzy i wspierających ich mieszkańców.

Międzynarodowy Czerwony Krzyż potwierdza także początek ewakuacji wschodniej części miasta, która mocno ucierpiała podczas walk. W ciągu kilku ostatnich dni niezbędna była ewakuacja ok. 30 tysięcy cywilów oraz rannych żołnierzy.

Były bastion rebeliantów w Aleppo, dawnej stolicy gospodarczej Syrii, upadł po miesiącu zaciętej ofensywy prowadzonej przez siły syryjskie, wspierane przez irańskie bojówki i Rosję.

(„24 godziny”)

syria

rozejm

aleppo

wojna

Redakcja 24 godziny
date_range 23 grudnia 2016 schedule 20:31
„Super Temat”: Byliśmy w prawdziwym piekle
Wstrząsająca historia żołnierzy z Afganistanu

Większość polskich żołnierzy, którzy zdecydowali się na wyjazd do Afganistanu nie zdawała sobie sprawy, na co się decyduje. Strach, śmierć, całkowity brak zasad po stronie wroga. Podczas tej wojny życie straciło 44 polskich żołnierzy, a ponad 860 odniosło obrażenia. W programie „Super Temat” Jarosław Kulczycki rozmawiał z jednym z poszkodowanych żołnierzy, który dosłownie wyrwał się śmierci.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 10:07