24h online
Przez prawie dwa lata uzbierał 624 punkty karne źródło: KPP Krasnystaw

Przez prawie dwa lata uzbierał 624 punkty karne

Nadal jeździł

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym gnał 116 km/h. Jeździł bez prawa jazdy i z 624 punktami karnymi na koncie.

Mężczyznę zatrzymano w miejscowości Zagroda (woj. lubelskie). W trakcie kontroli wyszło na jaw, ze 34-latek ma zabrane prawo jazdy i nie ma dokumentów pojazdu. Dodatkowo od prawie dwóch lat za nic ma przepisy. Wielokrotnie był łapany za przekraczanie prędkości. - Aktualnie ma na koncie 624 nieaktywne punkty karne, a w sądach przeciwko niemu toczy się kilkadziesiąt spraw o wykroczenie – tłumaczy podkom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Mężczyzna najczęściej był łapany za przekraczanie prędkości i za każdym razem odmawiał przyjęcia mandatu. Wtedy też sprawa była kierowana do sądu. Jeśli wszystkie toczące się sprawy zakończą się prawomocnym wyrokiem to na koncie kierowcy będą 624 punkty karne. Dodatkowo za każde wykroczenie sąd może nałożyć grzywnę.

Za ostatnie wykroczenie również odmówił przyjęcia mandatu i policja wniosek o ukarania skierowała do sądu.

(KPP Krasnystaw)

policja

nadmierna prędkość

krasnystaw

sąd

wykroczenia

Redakcja 24 godziny
date_range 28 grudnia 2016 schedule 16:00

Projekty ustaw zmieniających polskie sądownictwo zostały przegłosowane i czekają obecnie na decyzje prezydenta. Przyjmowano je w pośpiechu – z czym trudno dyskutować. Dostrzega to także Andrzej Duda, który wytknął ustawom legislacyjne błędy. Na ostateczną decyzję prezydent ma trzy tygodnie, ale zanim ją podejmie, w poniedziałek spotka się z pierwszą prezes Sadu Najwyższego, a następnie z Krajową Radą Sądownictwa. Tymczasem miejscowościach całej Polski organizowane są zarówno małe, jak i wielotysięczne manifestacje.

Redakcja 24 godziny
date_range 23 lipca 2017 schedule 16:44