24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Przesyłki drożeją. Sprawdź, które!

Poczta chce inwestować w rozwój firmy

Nowy rok, nowe ceny, także na Poczcie Polskiej. Z początkiem lutego wzrosną opłaty za znaczki. Więcej zapłacimy m.in. za list krajowy.

W związku z zapowiedzianą podwyżką, ceny mają wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt groszy. Na razie nie wiadomo konkretnie, jakie to będą kwoty. Zostaną one podane do publicznej wiadomości dopiero, gdy Poczta Polska podejmie odpowiednią uchwałę. Zgodę na wzrost opłat wydał Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Pewne jest, że od lutego droższe będą znaczki na list krajowy.

Spółka tłumaczy, że podwyżka jest „niezbędna ze względu na konieczność zapewnienia rentowności usług listowych”. Poczta dodaje także, że musi inwestować w rozwój firmy.

Obecnie za wysłanie listu krajowego o wadze do 350 g na poczcie zapłacimy w tej chwili 2 złote. Jeśli nadajemy priorytet, cena wzrasta do 2,50 zł.

(SE.pl)

biznes

ceny

podwyżki

poczta polska

przesyłka

list

Redakcja 24 godziny
date_range 6 stycznia 2017 schedule 20:59
Prezydent napisał do MON. Resort odpowiada
Pytania o attaché obrony i dowództwo w Elblągu

Andrzej Duda wystosował listy, w których prosi o wyjaśnienia ws. „podjęcia stosownych działań” dotyczących obsady stanowisk attaché obrony m.in. USA i Wielkiej Brytanii, a także informacji na temat postępów w tworzeniu wielonarodowego dowództwa dywizji w Elblągu. Według dyrektora Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta, oba pisma wysłano do MON w czwartek. Resort odpowiedział na korespondencję w poniedziałek.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 marca 2017 schedule 12:55