24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Przemysław Wipler rezygnuje z polityki

Został oskarżony o defraudację środków fundacji

Decyzję o odejściu ze świata polityki Wipler podjął po artykule opisującym defraudację w fundacji, której jest prezesem. „Jestem twardym człowiekiem i znoszę te ataki, jednak coraz większym ciężarem są one dla moich najbliższych, żony i coraz starszych dzieci” – napisał Wipler w oświadczeniu.

Dziennik „Fakt” poinformował, że Przemysław Wipler nadużywał dostępu do konta Fundacji Wolność i Nadzieja. Pieniądze miały być wydawane na jego prywatne potrzeby – wizyty w SPA, telefony komórkowe czy konsole do gier. W ten sposób miał zdefraudować ok. 100 tys. zł.

Przemysław Wipler odpowiedział oświadczeniem, w którym czytamy m. in., że wątpliwości dotyczące finansów fundacji zostaną wyjaśnione w sprawozdaniu finansowym za ten rok. By uniknąć posądzeń o stronniczość, Przemysław Wipler złoży rezygnację z funkcji prezesa zarządu fundacji.

Zobacz także: Wipler: „Chciałbym, żebyśmy inaczej rozkładali akcenty, ale teraz zapraszają nas media”

Atak medialny na niego, miał zostać zainspirowany przez drugiego członka zarządu fundacji po propozycji zmiany jej statutu.

Przemysław Wipler dostał się do Sejmu w 2011 roku z listy Prawa i Sprawiedliwości. Później związał się z Polską Razem Jarosława Gowina. Obecnie jest politykiem partii Wolność – wcześniej KORWiN.

(„24 godziny”)

janusz korwin-mikke

sejm

fundacja

Przemysław Wipler

defraudacja

polityka

skandal

Redakcja 24 godziny
date_range 11 kwietnia 2017 schedule 21:38
Góra trocin przy wjeździe do Sejmu
Kolejna akcja działaczy Greenpeace

Dzięki zmianom w ustawie o ochronie przyrody – wprowadzonym przez ministerstwo środowiska – sterty trocin są w ostatnim czasie nieodłączną częścią polskiego krajobrazu. Pod wpływem ogromnej społecznej presji pojawił się jednak cień szansy, że ustawę Lex Szyszko da się zmodyfikować. Aktywiści z Greenpeace, są jednak innego zdania. Rozsypali na ul. Wiejskiej trociny z wyciętych drzew. Cała akcja jest wyrazem protestu przeciwko bierności senatorów.

Redakcja 24 godziny
date_range 27 kwietnia 2017 schedule 16:36