24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Protestujący poszli pod dom Jarosława Kaczyńskiego

Jedną osobę przewieziono na posterunek policji

Przeciwnicy reformy sądownictwa zebrali się w sobotę wieczorem przed domem lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego na stołecznym Żoliborzu. Protest dotyczył m. in. zmian dotyczących nowych przepisów, które mają wpływ na dotychczasowe działanie Sądu Najwyższego i KRS.

Manifestanci wyrażali swój sprzeciw głównie w ciszy. Wielu spośród zebranych przyniosło znicze. Na miejscu było sporo funkcjonariuszy policji, którzy stali w rzędzie przy ogrodzeniu.

Czytaj także: Senat przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym

Spotkanie odbyło się bez zamieszek, jednak jeden mężczyzna został przewieziony na posterunek policji. Miał on zakłócać porządek przez używanie „szczekaczki”. Protestujący został ukarany mandatem, po czym wrócił przed dom prezesa PiS.

Co ciekawe, przez dłuższą chwilę przy oknie w domu Jarosława Kaczyńskiego siedział... kot. Zwierze prawdopodobnie jest słynnym pupilem prezesa PiS.

(SE.pl)

pis

jarosław kaczyński

sądy

reforma sądownistwa

KRS

sąd najwyższy

Redakcja 24 godziny
date_range 23 lipca 2017 schedule 09:25
Wojciech Wencel wkracza do szkół, zdetronizował m. in. Witkacego!
Ulubiony poeta prawicy pod lipą Adama Federa

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53