24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Protest opozycji w Sejmie. Marszałek zgodził się wpuścić rodziny

Dyżuruje po kilkunastu posłów

Ponad tydzień trwa protest posłów opozycji w Sali Plenarnej Sejmu. Nie odpuszczają nawet w święta. Po apelu jednego z posłów, Marszałek Sejmu zgodził się, aby protestujących odwiedziły rodziny.

Już kilka dni przed Świętami PO i Nowoczesna zapowiadały, że kilkoro posłów na pewno zostanie na Sali Plenarnej. W piątek jeden z protestujących posłów zaapelował do Kancelarii Sejmu. - Panie marszałku, niech pan wpuści przynajmniej nasze rodziny, chociaż na chwilę, może nie na salę plenarną, ale w kuluary, żebyśmy mogli podzielić się opłatkiem, przytulić się i złożyć sobie życzenia – zaapelował Sławomir Nitras (PO).

Apel nie pozostał bez odpowiedzi. Jeszcze tego samego dnia Kancelaria Sejmu na twitterze oznajmiła: „Oczywiście zapraszamy żonę i dzieci Sławomira Nitrasa. Rodzina w Święta powinna być razem. Prosimy skorzystać z wejścia w Nowym Domu Poselskim”.

Część posłów planuje wyjście do swoich rodzin przed Sejm. Tam również trwa protest obywatelski. Szacuje się, że Wigilię przy ulicy Wiejskiej spędzi około 200 osób.

(„24 godzin”)

poseł

sejm

KOD

protest

Redakcja 24 godziny
date_range 24 grudnia 2016 schedule 17:44
Politycy o uczczeniu… 100. rocznicy objawień fatimskich
Czy miały wpływ na losy Polski?

Sejmowa komisja kultury i środków masowego przekazu przyjęła projekt uchwały w sprawie uczczenia setnej rocznicy objawień fatimskich. Nie wszyscy doznali wystarczającej iluminacji – były też bowiem głosy krytyczne – ale w głosowaniu straciły na wadze. Projekt przeszedł i tylko gdzieś w powietrzu zastygło pytanie: czy sejmowa uchwała może sankcjonować cuda? Katolicka mądrość podpowiada: nie chodzi o cuda, a o wpływ objawień na historię.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 16:41