24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Prokuratura dementuje pogłoski ws. śmierci Magdaleny Ż.

Wstępnie wykluczono udział osób trzecich

Wstępne ustalenia nie wskazują na użycie przemocy wobec zmarłej w Egipcie Magdaleny Ż. Ostateczną pewność dadzą jednak dopiero wyniki badań biologicznych. Po ich uzyskaniu będzie można wykluczyć udział osób trzecich – takie informacje przekazała we wtorek szefowa zespołu śledczych prok. Ewa Węglarowicz-Makowska z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Wstępne ustalenia raportu mówią o tym, że na ciele Magdaleny Ż. nie znaleziono śladów, które mogłoby świadczyć o użyciu przemocy. Wykluczenie udziału osób trzecich w 100 proc. będzie jednak możliwe dopiero po otrzymaniu m. in. wyników badań biologicznych. Śledczy nie znaleźli też śladów, które wskazywałyby, że kobieta została zgwałcona.

Prokuratura nie dysponuje jeszcze wynikami badań laboratoryjnych z Egiptu. Wiadomo, że zostaną one ponowione, gdy ciało zostanie sprowadzone do kraju.

Czytaj także: Pojawiają się nowe wątki w sprawie śmierci Magdaleny Ż.

Na wtorkowej konferencji przekazano również, że w najbliższym czasie planowane jest przesłuchanie egipskiego rezydenta Mahmuda K. Na tym etapie postępowania nic nie wskazuje, aby chłopak Magdaleny Ż. Markus miał coś wspólnego z jej śmiercią.

Zgromadzone dowody wskazują również, że wycieczka została wykupiona dla dwóch osób (chłopak Magdaleny Ż. nie mógł jej towarzyszyć, ponieważ jego paszport stracił ważność).

(„24 godziny”,gazetaprawna.pl)

egipt

samobójstwo

śmierć

morderstwo

Magdalena Ż.

Redakcja 24 godziny
date_range 16 maja 2017 schedule 21:31