24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Prokuratura chce aresztu dla Józefa P.

Przez podejrzenie matactwa

Jest wniosek o areszt dla byłego senatora PO Józefa P., podejrzanego o płatną protekcję i wręczenie łapówki. Były senator nie przyznaje się do winy, odmówił też złożenia zeznań.

Józef P. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego we wtorek w związku z podejrzeniem przyjęcia korzyści majątkowych.

Były senator Platformy miał wziąć łącznie 46 tys. zł łapówki za załatwienie różnych spraw we Wrocławiu i Warszawie - dzięki swoim koneksjom.

Z powodu podejrzenia matactwa prokuratorzy z Poznania złożyli do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla P. - były senator może trafić do aresztu na 3 miesiące.

Legendzie „Solidarności” grozi nawet do 8 lat więzienia. Prokuratura złożyła także wniosek o areszt dla asystenta byłego senatora Jarosława W.

(„24 godziny”, se.pl, poznan.eskainfo.pl)


 

cba

łapówka

policja

zatrzymanie

Józef P.

Redakcja 24 godziny
date_range 1 grudnia 2016 schedule 13:19
Świat jednoczy się z Wlk. Brytanią po zamachu w Londynie
Kolejne zatrzymania w związku z zamachem

Do stolicy Anglii płyną kondolencje z wielu krajów. Nocą w centrum miasta trwało czuwanie w hołdzie ofiarom zamachu. W tym samym czasie brytyjska policja zatrzymała w środkowej i północnej Anglii kolejne dwie osoby, które mogły mieć związek z atakiem. Funkcjonariusze podali też nowe informacje dotyczące zamachowca.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:22