24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Prof. Nałęcz: podeptano konstytucję

Gość „Więc jak?” o trudnych chwilach polskiej demokracji

– W Radomiu policja bawiła się na pikniku – mówił w Nowa TV prof. Tomasz Nałęcz, oceniając pobicie uczestników demonstracji KOD przez członków Młodzieży Wszechpolskiej. Były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego ocenił incydent jednoznacznie jako bandycki. Najbardziej zdziwiła jednak prof. Nałęcza wypowiedź rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, która stwierdziła, że agresorów rozumie.

– Deptana jest praworządność i demokracja. Trudno, żeby tacy ludzie jak Frasyniuk, Komorowski czy Wałęsa znajdowali się na politycznej emeryturze – przyznał na antenie Nowa TV prof. Nałęcz. Gość Sławomira Jastrzębowskiego zaznaczył jednocześnie, że z jego wiedzy nie wynika, aby Bronisław Komorowski planował ubiegać się o szczególne stanowiska państwowe.

– Bronisław Komorowski jest pełen niepokoju, jeśli chodzi o rozwój wydarzeń w Polsce – powiedział prof. Nałęcz.

Czytaj także: Trwa spór wokół bójki w Radomiu

– W Radomiu policja bawiła się na pikniku. Ja byłem posłem z Radomia, wiem ile jest policji w tym mieście. To jest wojewódzka komenda policji. Żeby w centrum Radomia, w dniu obchodów radomskiego czerwca nie było policjanta? To jest taka absencja policji, jak podczas przyjazdu Narutowicza do Sejmu – przyznał, nie kryjąc oburzenia, gość „Więc jak?”, który przypomniał, że policja demonstracyjnie nie interesowała się wtedy tym, co się dzieje na ulicach.

„Wigor pana Kaczyńskiego”

– Uważam, że wigor pana Kaczyńskiego jest iście młodzieńczy - jeśli chodzi o demontowanie w Polsce demokracji – mówił Nałęcz, który zażartował, że nie wypowiada się o metryce, bo z prezesem PiS urodzili się w tym samym roku.

(„Więc jak?”)

pis

radom

Sławomir Jastrzębowski

więc jak?

bronisław komorowski

Młodzież Wszechpolska

onr

Tomasz Nałęcz

Redakcja 24 godziny
date_range 30 czerwca 2017 schedule 09:16