24h online
Proces ws. zabójstwa Ewy Tylman będzie jawny źródło: FACEBOOK/REPRODUKCJA PRZEMYSLAW SZYSZKA/SE/EAST NEWS

Proces ws. zabójstwa Ewy Tylman będzie jawny

Na prośbę rodziny

Prokuratura w Poznaniu, która prowadzi sprawę śmierci Ewy Tylman, wycofała wniosek o utajnienie procesu Adama Z. W sprawie interweniował prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Według śledczych część faktów ujawnianych podczas procesu będzie wymagała wyłączenia jawności.

10 listopada prokuratura skierowała do sądu wniosek o wyłączenie jawności procesu w sprawie zabójstwa Ewy Tylman. Śledczy uznali, że sprawa budzi tak duże emocje i zainteresowanie społeczeństwa, że mogłoby dojść do zakłócania porządku.

Rodzina zamordowanej chciała jednak, aby proces odbył się przy otwartych drzwiach. Ojciec Ewy Tylman napisał w tej sprawie do ministra Zbigniewa Ziobry, który przychylił się do prośby rodziny i zainterweniował. Na wniosek prokuratora generalnego śledczy wycofali wcześniejszy wniosek.

Proces w sprawie śmierci Ewy Tylman ma ruszyć 17 stycznia 2017 r. Orzekać będzie pięcioosobowy skład – trzech ławników i dwóch sędziów. Za zabójstwo z zamiarem ewentualnym Adamowi Z. grozi dożywocie. Oskarżony nie przyznaje się do winy.

(poznan.eskainfo.pl)

prokurator generalny

sąd

prokuratura

zbigniew ziobro

ewa tylman

Redakcja 24 godziny
date_range 7 grudnia 2016 schedule 13:01
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07