24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Problematyczne gołębie znikną z Lublina?

Adam Feder próbuje zrozumieć miejskiego radnego

Radny z Lublina postanowił wypowiedzieć wojnę gołębiom. Dokarmianie tych ptaków przez część mieszkańców stanowi wg niego „duży problem”. Radny Marcin Nowak poprosił o raport dotyczący walki z tym zjawiskiem oraz o informację odnośnie kar, które grożą osobom dokarmiającym ptactwo. Czy jest w ogóle za co karać? Sprawie przyjrzał się reporter „24 godzin” Adam Feder.

Zdawałoby się, że większość z nas nie ma nic przeciwko (często starszym) osobom, które dokarmiają gołębie. Większość przechodniów nie ma nawet czasu na szczególną reakcję. Znalazł się jednak radny z Lublina, który domaga się wyjaśnień w sprawie wspomnianego zjawiska.

Marcin Nowak pytał na minionym posiedzeniu Rady Miasta m. in. o system nakładania kar i informowanie społeczeństwa o wadliwości takich praktyk. Prezydent Lublina będzie musiał pisemnie ustosunkować się do sprawy.

Czytaj także: Kalendarz pod lupą Adama Federa

Radny wyraził opinię, że dokarmianie gołębi jest dużym problemem, który jest sygnalizowany przez wielu mieszkańców Lublina. Rzecznik Straży Miejskiej potwierdził sześć zgłoszeń od początku 2015 roku.

Czy na dokarmianie ptactwa jest regulowane przez prawo? Sprawą zajął się Adam Feder – znany z szacunku do wszystkich istot żywych, również ptactwa.

(„24 godziny”/dziennikwschodni.pl)

gołębie

radny

adam feder

lublin

prawo

Redakcja 24 godziny
date_range 5 kwietnia 2017 schedule 21:36