24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Prezydent spotkał się z szefem MON

Spotkanie w BBN

Piątkowa rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem jest pokłosiem wymiany korespondencji między nimi w marcu tego roku. Prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował to dość ostro: najwyższy czas, ale nie podoba mi się polityka epistolarna.

W rozmowie w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego uczestniczyli także przedstawiciele kierownictwa MON, w tym szef Sztabu Generalnego WP oraz dowódcy rodzajów sił zbrojnych. Zjawili się również wszyscy wiceministrowie obrony: Bartosz Kownacki, Michał Dworczyk, Bartłomiej Grabski, Wojciech Fałkowski i Tomasz Szatkowski.

Według Pawła Solocha, szefa BBN, prezydent chciał poruszyć takie tematy jak implementacja postanowień szczytu NATO w Warszawie, system kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi na czas pokoju i wojny oraz o polityce kadrowej w wojsku.

Czytaj także: Prezydent napisał do MON. Resort odpowiada

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz został zaproszony na rozmowę o armii po wymianie pism z prezydentem Andrzejem Duda. Zapowiedział je wcześniej dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. Mówił wówczas, że prezydent nie jest usatysfakcjonowany odpowiedziami szefa MON na listy, które skierował do niego prezydent.

(pap.pl)

MON

antoni macierewicz

BBN

armia

nato

Andrzej Duda

Redakcja 24 godziny
date_range 31 marca 2017 schedule 21:28