24h online
Prezydent Poznania buduje domki dla jeży źródło: Fundacja Arka

Prezydent Poznania buduje domki dla jeży

Każde wsparcie jest na wagę złota

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak odpowiedział na apel Fundacji Ekologicznej ARKA. Postanowił pomóc i własnoręcznie zbuduje domki dla jeży, które potrzebują schronień.

Jeże zapadają w sen zimowy w listopadzie - Jacek Jaśkowiak musi się więc spieszyć. Jego zadanie wcale nie jest takie proste. Prezydent nie boi się jednak wyzwań, chce własnoręcznie „wyprodukować” aż pięć budek.

- Jestem już w trakcie budowy tych domków. Sądzę, że uda mi się je skończyć w listopadzie, choć nie wiem, na ile jeże skorzystają z nich w tym roku - mówił w rozmowie z Radiem ESKA gospodarz stolicy Wielkopolski.

Gotowe domki dla jeży zbudowane przez prezydenta zostaną rozlokowane w różnych miejscach, także poza stolicą Wielkopolski - czytamy na stronie poznańskiej Eski Info.

Jak można pomóc?

Domek dla jeży może zbudować każdy. Wiele cennych porad oraz materiałów edukacyjnych można znaleźć na stronie akcji kupdeske.pl

Fundacja ARKA zajmuje się również edukacją dzieci i opieką nad jeżami, które potrzebują pomocy człowieka - po trudnej zimie, wiosną są wypuszczane na wolność.

(poznan.eska.pl)

Jacek Jaśkowiak

jeże

poznań

Redakcja 24 godziny
date_range 21 listopada 2016 schedule 16:11