24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Prezydent pożegnał polskiego kierowcę z Berlina

Pogrzeb Łukasza Urbana

Rodzina i przyjaciele wzięli udział w piątkowych uroczystościach pogrzebowych Łukasza Urbana, który zginął w zamachu w Berlinie. W ostatnim pożegnaniu polskiego kierowcy w Baniach (woj. zachodniopomorskie) wziął udział także prezydent Andrzej Duda.

Uroczysta msza święta w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych rozpoczęła się o godzinie 12. W pogrzebie tragicznie zmarłego Polaka wzięli udział także jego koledzy z firmy transportowej, inni kierowcy ciężarówek oraz przedstawiciele władz, w tym prezydent Andrzej Duda.

Po zakończeniu mszy, kondukt żałobny przeszedł na pobliski cmentarz, gdzie Łukasz Urban został pochowany. Pogrzeb Polaka sfinansował Skarb Państwa.

Konwój ciężarówek

W ostatneij drodze koledze towarzyszyli również kierowcy TIR-ów, tworząc specjalny konwój. Podczas przejazdu trąbili, żeby oddać mu hołd.

Tymczasem w internecie trwa zbiórka na rzecz rodziny tragicznie zmarłego 19 grudnia Polaka. Do tej pory zebrano już ponad milion złotych. Ponadto premier Beata Szydło przyznała rodzinie zmarłego Polaka specjalną rentę. Łukasz Urban zginął w wieku 37 lat; zostawił żonę i 17-letniego syna.

(se.pl)

niemcy

berlin

prezydent

łukasz urban

pogrzeb

kierowca

Andrzej Duda

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 30 grudnia 2016 schedule 19:58