24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Prezes PiS podał datę ostatniej miesięcznicy!

Nastąpi już niebawem

Podczas 88. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński mówił m. in., że trzeba dążyć do prawdy, która jest coraz bliżej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości sugerował także, kiedy będzie miała miejsce ostatnia miesięcznica katastrofy – ma nastąpić 96 miesięcy po wypadku prezydenckiego tupolewa.

„Działamy w trudnych okolicznościach, z ogromnym oporem, ale idziemy do przodu. Idziemy do przodu jeżeli chodzi o uczczenie pamięci i staną tu niedaleko pomniki i będziemy także znali prawdę. I zbliżamy się do tej prawdy” – powiedział prezes PiS, który odniósł się do budowy pomników na Krakowskim Przedmieściu.

Czytaj także: 88. miesięcznica smoleńska – policja przy barierkach. Przechodnie: mamy dość!

Jarosław Kaczyński powiedział również, że w ósmą rocznicę tragedii z 2010 roku „usłyszymy ostateczną odpowiedź, niezależnie od tego, jaka ona będzie”.

„Wtedy będziemy mogli powiedzieć, tak to się składa, po 96 marszach, a ofiar było przecież 96, będziemy mogli powiedzieć - kończymy, bo zwyciężyliśmy. Ale póki nie zwyciężymy, to nie skończymy. I nikt nie zdoła nam w tym przeszkodzić. Polska musi odzyskać godność” – powiedział lider partii rządzącej, którego cytuje portal SE.pl.

(SE.pl)

10 kwietnia

jarosław kaczyński

miesięcznica

katastrofa smoleńska

pis

Redakcja 24 godziny
date_range 11 sierpnia 2017 schedule 20:35
Wojciech Wencel wkracza do szkół, zdetronizował m. in. Witkacego!
Ulubiony poeta prawicy pod lipą Adama Federa

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53