24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Premier stawia warunki w związku z Deklaracją Rzymską

Szydło mówi o czterech kwestiach

– Myśmy powiedzieli, że cztery kwestie muszą się w niej znaleźć na pewno – powiedziała premier Beata Szydło odnosząc się do Deklaracji Rzymskiej w czwartek w TVN24. Jak dodała szefowa rządu, bez spełnienia tych warunków, Polska nie przyjmie dokumentu.

Beata Szydło wymieniła: jedność Unii Europejskiej, obronę ścisłej współpracy z NATO, wzmocnienie roli parlamentów narodowych i zasady wspólnego rynku, jako warunki niezbędne do podpisania przez Polskę Deklaracji Rzymskiej. Według pani premier tylko wtedy będzie miała ona sens.

Premier zaznaczyła, że nie jest w stanie w tej chwili powiedzieć, jaki będzie ostateczny kształt Deklaracji Rzymskiej, ponieważ cały czas trwają nad nią prace.

Szydło podkreśliła, że nie ma gwarancji, że Deklaracja zostanie podpisana. – Oczywiście, że może nie dojść (do podpisania – red.), jeżeli nie będzie konsensusu, jeżeli nie będzie zgody wszystkich – mówiła premier.

Czytaj także: „OSTATECZNĄ BARIERĄ PRZED NIEOGRANICZONĄ WŁADZĄ KACZYŃSKIEGO JEST UE”

W sobotę w Rzymie na uroczystym szczycie UE z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek integracji europejskiej ma zostać przyjęta Deklaracja Rzymska, która ma wyznaczyć kierunek rozwoju na kolejnych 10 lat dla państw członkowskich.

(pap.pl)

ue

unia europejska

premier

beata szydło

deklaracja rzymska

Redakcja 24 godziny
date_range 23 marca 2017 schedule 21:32